הקשר בין ארגון המידע לבין הפוטנציאל העסקי

בעידן המידע שבו אנחנו חיים, כל פיסת אינפורמציה היא בעלת ערך, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בתחום העסקי. בין אם מדובר בנתוני פעילות החברה לאורך שנותיה ובעיקר כאשר מדובר בפרטי מידע הנוגעים ללקוחות הארגון.

מאת אילן ירון, מידע בע”מ

היכולת של המנהלים לנתח את פעילות העבר, ולתכנן את ההתנהלות העתידית של הארגון, מושפעת באופן ישיר מהיכולת לאסוף ולשמור את המידע. כמובן שמיונו וניהולו חשובים לא פחות.

ניהול מידע ופוטנציאל עסקי (Rajcreationzs)
ניהול מידע ופוטנציאל עסקי (Rajcreationzs)

את הקשר שבין ארגון המידע לבין מימוש הפוטנציאל, אנחנו רואים בכל האספקטים של החיים, ולא רק בפן העסקי שלהם. למעשה, התפתחותה של האנושות כולה תלויה ביכולת שלנו לארגן את המידע שאנחנו צוברים לאורך הדרך והיישום שלו בכל רגע, החלטה וצומת חשוב.

ניהול קשרי לקוחות

ישנן מחלקות שהניהול שלהן מבוסס כולו על התשתיות של ארגון מידע והשימוש בו. מחלקות כאלה הן מחלקת ניהול קשרי לקוחות. כך גם מחלקת שימור הלקוחות של הארגון. הלב הפועם של כל עסק הוא הלקוח שלו.

לכן, גם אם המוצר מבריק והשירות חסר תחרות, עם כל התקציבים שבעולם, במצב שבו אין לקוחות שיצרכו את המוצר או השירות של הארגון, העסק פשוט לא יפעל. גיוס לקוח חדש הוא אחת המשימות הקשות והיקרות ביותר של כל ארגון, ולכן המון משאבים מוקצים לטובת שימורו מהרגע שבו לקוח פוטנציאלי הופך ללקוח משלם.

שימור לקוחות

מימוש פוטנציאל עסקי (Digitalart)
מימוש פוטנציאל עסקי (Digitalart)

כל מהלך השימור מתבסס על מידע שנאסף על הלקוח לאורך זמן. תקופת השימוש, התנהלות, העדפות, נתונים יבשים ועוד שפע של מידע שמאפשר לבנות פרופיל לקוח ולהתנהל מולו בהתאם. שימור לקוחות נעשה על ידי בנייה של מערכת יחסים. קיומה של מערכת יחסים בין הארגון ללקוח מובילה ליצירת מחויבות והתחזקותה. בעידן של תחרות גבוהה כל כך, הערך המשמעותי ביותר הוא מחויבות וזו נבנית לאורך זמן.

במסגרת המידע שנאסף על הלקוח, יזדמן לארגון להעניק לו תשומת לב רבה יותר, להעניק לו תחושת חשיבות עבור הארגון, לספק לו שירות ומוצרים משלימים בהתאם לצרכים שלו ולהעניק לו את ההרגשה שמבינים אותו בארגון. כך ניתן למצות באופן המיטבי את הפוטנציאל העסקי.

הכותב הנו אילן ירון, מנכ”ל מידע בע”מ. החברה היא חברה למחקר צרכני העוסקת בטיוב נתונים, בהקמת עצי משפחה, בכריית מידע ובניהול של מועדוני לקוחות.

כתוב/כתבי תגובה