השפעות על איכות השרות לצרכן ומניעת הטרדות

גופים רבים שלהם מאגרי מידע על לקוחותיהם, אינם נמצאים עימם בקשר שוטף ואינם מתעדכנים בפרטיהם. כתוצאה מכך, מאגרי המידע שלהם אינם מדויקים, הכתובת אינה נכונה, הטלפון הנייד לא קיים, אין כתובת אימייל ויתכן שאדם נפטר ולא בהכרח יודעים מכך.

מאת: אילן ירון, מנכ”ל מידע בע”מ

לאור זאת טיוב מאגרי מידע הוא בבחינת “חובה” כמוזכר בחוזר של הממונה לשעבר על שוק ההון וזאת כדי לשפר את השרות לצרכנים. הדבר חשוב במטרה להימנע מלהטריד אנשים מתים, אנשים שפשוט עברו כתובת או מכך שהגוף המפרסם שולח להם דואר קבוע לכתובת הישנה ושם מוטרדים הדיירים החדשים, מבלי יכולת לסלק את המטרד.

כיצד מטייבים מידע כראוי?

אילן ירון מידע בע"מ
מניעת הטרדות הצרכן (jscreationzs)

צורך טיוב מאגרי מידע של כתובות וטלפונים לא יכול להיות צורך בהסכמה, לא ניתן להגיע לכלל אוכלוסיית המדינה הרבה מאוד פעמים בשנה, על ידי גופים שונים ולבקש מכולם הסכמה מדעת, זה לא הגיוני והפגיעה בפרטיות, עקב החוק הקיים, לא פחות גדולה, אם לא יותר מהפגיעה של עדכון מאגרי מידע ללא הסכמה.

בעולם דיגיטלי גם כך המידע קיים וחשוף לעיני כול, ונדרש שינוי של הסכמה שלא מדעת על קריטריונים כגון כתובת וטלפון ואולי עוד, אלא אם כן האדם ידרוש אחרת. שמירת החוק במתכונתו הנוכחית יוצרת פגיעה גדולה יותר, מאגרי מידע לא מדויקים והטרדות של לקוחות, שאינם נמצאים יותר בכתובת או בטלפון שסופקו בעבר.

אילן ירון מסכם כי השורה התחתונה היא שייתכן שהחוק הקיים פוגע יותר בפרטיות, מאשר שינויו להסכמה שלא מדעת. יש לחקור נושא זה יותר לעומק, דבר אחד ברור, עיוות ואי דיוק במאגרי מידע גורר חוסר יעילות ותפקוד לקוי של הגופים שאמונים על מתן שרותים לציבור.

הכותב אילן ירון הנו מנכ”ל מידע בע”מ – חברה למחקר צרכני העוסקת בטיוב נתונים, בהקמת עצי משפחה, בכריית מידע ובניהול של מועדוני לקוחות.

ראו עוד על אילן ירון:

אילן ירון: העלמת מס עלולה למוטט כלכלה של מדינה?

אילן ירון: העלמת מס והפסיכולוגיה שעומדת מאחוריה

כתוב/כתבי תגובה