מה ההשלכות של אבטלה טכנולוגית?

מה ההשלכות של אבטלה טכנולוגית?

אבטלה טכנולוגית
 
 
אבטלה טכנולוגית מתרחשת כאשר התקדמות בטכנולוגיה גורמת לחלק מכוח העבודה להעלם. המושג ‘אבטלה טכנולוגית’ נגזר ממושג רחב יותר שנקרא ‘אבטלת מבנית’. לדוגמה: כאשר מכונות שחוסכות עבודה נכנסות למפעל, יכולה החברה להפיק את אותם תוצרת עם פחות עובדים. ישנה נטייה לחשוב כי התפתחות טכנולוגית יכולה להפיל כלכלות ולייצר אבטלה המונית, טוען אילן ירון, מרצה לפיננסים. האמת היא, שסוגיות פחות רחבות כמו עבירות מס, יכולות להפיל כלכלות שלמות. במקרה של אבטלה טכנולוגית – עדיין לא.

השפעה כללית על אבטלה

התקדמות טכנולוגית לא חייבת לגרום לאנשים לאבד את עבודתם, למרות שחלקם יאבדו אותה באופן זמני. לדוגמה: ב1800, רוב
העובדים הבריטים עבדו בחקלאות. המשמעות היא שניתן היה לייצר יותר אוכל עם פחות עובדים וכתוצאה מכך חלק מכוח העבודה איבד את
 משרתו לטובת המכונות. אבל – עם עליית האבטלה בחקלאות, נוצרו עבודות חדשות שקשורות בייצור מכונות.

hand-1571847_960_720

באופן דומה, תמורות במדעי המחשב וברובוטיקה יצרו מצב שבו

חברות יכולות לייצר את אותה סחורה עם פחות עובדים. הגדילה בייצור הסחורות גרמה לערך היחסי להצטמצם ופתחה עוד אופציות לעבודה בתחום השירותים.

 

מדוע שינוי טכנולוגי לא יוביל לאבטלה?

 
man-320276_1280נניח ששינוי טכנולוגי אומר שאנחנו יכולים לייצר יותר אוכל עם פחות עובדים, טוען אילן ירון מ”מידע בע”מ”. מכאן נובע שזול יותר לייצר אוכל והמחיר של האוכל אמור לרדת.
התפתחות זו גורמת לכך שאנשים יוכלו להוציא חלק קטן יותר מהמשכורת שלהם על אוכל, ומכאן נובע שלאנשים יש כעת יותר כסף לבזבז על סחורות ושירותים אחרים.
העלייה בביקוש לסחורות ושירותים אחרים תוביל לעלייה בדרישה לעובדים שיעסקו בתחומים האלה.

חדשנות

Eight ways you can eliminate essay out of your business bid4papers reviews 3 essay mistakes that will cost you $1m over the next nine years.

טכנולוגית משנה את סוג העבודות בשוק. אם הייצור גדל, אנחנו יכולים ליהנות מטווח רחב יותר של סחורות ושירותים.

ב1920 היו כמעט מליון וחצי כורי פחם באנגליה. התקדמות טכנולוגית הורידה את המספר הזה ל5,000 ב2012. כאמור, התפתחות טכנולוגית לא אמורה לגרום לאבטלה אם השווקים יודעים להתאים את עצמם  להתפתחות ולהיות דינמיים.

כתוב/כתבי תגובה